Tüm Ürünlerde 59TL ve üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA!
KAPIDA ÖDEME İMKANI ile güvenli alışveriş için herşey!

TYT ve AYT'ye Nasıl Hazırlanmalı, Nelere Dikkat Edilmeli

TYT ve AYT'ye Nasıl Hazırlanmalı, Nelere Dikkat Edilmeli

TYT ve AYT'ye Nasıl Hazırlanmalı, Nelere Dikkat Edilmeli

Temel Yeterlilik Testi olan TYT ve Alan Yeterlilik Testi olan AYT, üniversite eğitimi almak isteyenlerin girdikleri sınavlara verilen isimlerdir. Öğrencilerin temel yeterliliklerini ölçen TYT, birinci oturumdur. AYT ise öğrencilerin kendi alanlarındaki başarılarını ölçer.

Bu sınavda;

 • Türkçe
 • Matematik
 • Sosyal Bilimler ve
 • Fen Bilimlerine ait sorular yer alır.

Öğrencilerin bu sınavlarda başarılı olabilmeleri için düzenli bir çalışma içine girmesi şarttır. Kişiye özel çalışma planının yapılmasının ardından online olarak sunduğumuz K12 Kitap Kırtasiye hizmetlerinden faydalanarak güvenilir yayınevlerinin yeni nesil kaynaklarına tek tıkla sahip olunabilir.

 

Hedef Belirlemenin Önemi

Hayallerin gerçeğe dönüşeceği son adım olan üniversite hayatının başlangıcı olarak düşünülecek TYT ve AYT hazırlıkları öncesinde hedef belirlenmelidir. Kariyer planlaması adayın ileride olmak istediği mesleği belirlemesiyle yapılabilir. Hedefi olmayan bir yola çıkan gençler yarı yolda kalmaya mahkumdur.

 

Kişiye Özel Çalışma Programı

Kendi kapasitesine, hedefine ve okumak istediği alanda sorumlu olduğu derslere göre plan yapan adaylar, sınavlarda istedikleri başarıya ulaşır. Orta seviye bir deneme sınavı adayın akademik durumu hakkında bilgiler verecektir. Eksiklerin belirlenmesinin ardından sınava kadar olan zamanın gün gün, hafta hafta planlanması eksiksiz bir hazırlık için şarttır.

 

Doğru Kaynak Seçimi

Sınav sistemlerinde yaşanan değişiklikler soru tiplerinde yaşanan değişiklikleri de kapsar. Sınava girecek adaylar arasında fırsat eşitliği yaratabilmek için sunduğumuz online hizmetler, güncel ve zengin kaynak seçeneğine sahiptir.

 • Konu anlatımı
 • Geçmiş yıllarda çıkan sorular
 • Örnek sorular ve cevaplarını bir arada inceleyebileceğiniz kitaplar sınava hazırlık sürecinde en önemli yardımcılar olacaktır.
 • Konu özetlerinin üzerinden geçerek tekrar yapılırken, örnek sorular eşliğinde de konunun ne kadar anlaşıldığı ölçülebilir.

 

Deneme Sınavlarına Katılım

Evde ya da kurumsal merkezlerde yapılan deneme sınavlarına katılarak durum değerlendirilmesi yapılabilir. Bu sınavların en önemli avantajı TYT ve AYT için verilen süre zarfında kaç sorunun çözülebileceğinin ölçülmesidir.

Ardından doğru stratejinin belirlenmesi için;

 • Soru çözme sırası
 • Süreyi doğru kullanabilme becerisi
 • Eksikleri görme ve
 • Hatalı soruların telafisi incelenerek kişisel plan yapılabilir.

Yapılan hatalar ve boş bırakılan soruların konu tekrarı için zaman ayırarak rakipler arasında avantaj yakalanabilir.

 

Bol Soru Çözmenin Önemi

Öğrencileri seçmeye yarayan toplu sınavlarda elde edilen başarıya göre yapılacak plan eksiklerin kapatılması için önemlidir. Kaynak sıkıntısı çekenler ilgili kaynak kitaplarından faydalanarak sınava daha iyi bir şekilde hazırlanabilirler. Bilgi eksikliği yüzünden hata yapmak istemiyorsanız siz de konu tekrarı yaparak sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Konu bazında soruların küçümsenmemesi gerektiği ve tek bir farkla sıralamada binlerce adayın önüne geçilebileceği unutulmamalıdır!

 

TYT ve AYT İçin Günde Kaç Saat Çalışmalıyım?

Bu sorunun cevabı kişinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Sınav tarihi yaklaştıkça performansın artırılması önemlidir. Aktif, verimli ve planlı bir çalışma düzeninin yeterli kaynaklarla desteklenmesi net sayısının her geçen gün artmasını sağlar. TYT ve AYT güncel kaynaklarıyla fark yaratan kaynakları tespit edip, olumlu anlamda çalışmalar kaydedebilir ve sınav hazırlığınızı en iyi şekilde sürdürebilirsiniz. Kaynakların haricinde sınava hazırlanırken olumlu düşünmekte oldukça avantaj sağlayacaktır.

Olumlu düşünmenin gücü; kaygı seviyesini normal ölçüler içinde tutabilmek planı bir çalışmayla başarılır. Bol soru çözerek eksiklerini gideren adaylar deneme sınavlarının sonucuna bakarak eksiklerini kapatacak zamanı yaratabilirler. Yeni sistemi doğru anlayan, zamanı iyi yönetebilen ve her soruya hak ettiği değeri veren adaylar akademik kariyerlerini istedikleri şekilde çizebilirler.

 

0 Yorum

Bir yorum bırak!
%100 KALİTE

Saygın yayınevlerinden

SON BASKI

Son çıkanlar {çok sıcak}

ÜCRETSİZ KARGO

59₺ üzeri alışverişlerde

HIZLI TESLİMAT

14:00'dan önce AYNI GÜN KARGO