99TL ve üzeri alışverişlerde KARGO BEDAVA!
KAPIDA ÖDEME İMKANI ile güvenli alışveriş için herşey!

YKS Tercih Sonuçları ve Sonrası

YKS Tercih Sonuçları ve Sonrası

YKS Tercih Sonuçları ve Sonrası

YKS TERCİH SONUÇLARI

2020 YKS tercihlerinin ÖSYM adresine girişinin bitiş tarihi 14 Ağustos 2020'de sona eriyor. Henüz tercihlerini tamamlamamış olan öğrencilerimiz için hızlı davranmalarını öneririz keza, geçmişteki tercih dönemlerinde sistemlerin çökmesi veya yavaşlaması stresin çoğalması ve günlük geçisi depresyonlara sebep olabilmişti.

Çok Zor Bir Sene Geçirdik;

Korona (CoronaVirus, Covid-19) bizi bu sene dünyanın daha önce hiç yaşamadığı zorluklara maruz bıraktı. Özellikler siz öğrenciler için evde kalmak ne kadar okulun ders yoğunluklarından uzaklaşıp sınava çalışmaya ayırabileceğiniz zamanın artması açısından güzel olsada, sürekli evde belirsiz süreliğine tıkılı kalmak sosyal çevremizden uzaklaşmak bazen temiz havalara ve güneşe hasret kalmakta piskolojinizide kötü yönde etkiledi. Fakat başarılı olmak isteyen sizler bu günleri atlatabildiniz, artık geride kaldı! Ve YKS tercih dönemi sınav sonuçlarının açıklanmasıyla başladı.

Tercih Sonrası Nasıl Rahatlarız?

Doğru Tercih Yaptım mı?
Bu yoğun dönemin ardından tek dönemden sorumlu olduğunuz bir sınav atlatmak gayet kafa karıştırıcı ve şaşırtıcıydı, ardından zor sınavın moral bozmasıda sizleri üzdü anlıyoruz. Ama unutmamak gerekir ki tercihleriniz şuana kadar yaptığınız çalışmaların tümünün imzası durumunda, bununla birlikte "Doğru tercih yapmak" kavramı tamamen kişisel hedeflerinizi iyi anlamanızdan geçiyor. Hangi bölüm, üniversite şehir veya meslek tercihinize göre kendi doğru tercihinizi yapmak içinizin hep rahat kalmasını sağlayacaktır buna emin olun.

Tercih Sonrasında Ne Düşünmeliyim?

  • Öncelikle her sınav sonrasında tavsiye edildiği gibi YKS tercihlerinden sonrada ailenizde dostlarınızla bir rahatlama sürecine gidin. Gezin, güneşin tadını çıkartın veya kalan ufak işleriniz veya hobilerinizle vakit geçirin.
  • Doğru kararı aldığınızdan ve bunu geriye çeviremeyeceğinizden emin olun bu size tercih sonuçlarının beklenmedik şekilde gelmesi durumunda bile başarılı olabileceğiniz bir gelecek için ilk adımın haritası olacak.
  • Başarının sonu olmadığını ve tercihlerin hayatınızın en önemli olayı-şansı olduğunu düşünmeyin, çünkü gerçekten hayatınızda YKS tercih ve sınavları gibi önemli gelişmeler yaşınız ilerledikçe artık sabah işe veya okula gider gibi gündelik dönemler olacak kadar sıradanlaşacaktır. Ayrıca başarı bir anda bitmez, devamlılık ister.

Kısaca sevgili öğrenciler, bu dönemin atlatılması zordu ve siz bunu virüse, zor bir sınava rağmen atlattınız. Sizi tebrik ederiz.

0 Yorum
  1. ZAP


Bir yorum bırak!
%100 KALİTE

Saygın yayınevlerinden

SON BASKI

Son çıkanlar {çok sıcak}

ÜCRETSİZ KARGO

99₺ üzeri alışverişlerde

HIZLI TESLİMAT

14:00'dan önce AYNI GÜN KARGO